Kocourek Michal

Kocourek Michal
Datum narození: 3.8.1965 v Praze
Svátek: 29. září
Osobní stránky: -
Facebook: -
 
 

zakladatel, umělecký ředitel, producent

Zakladatel a umělecký ředitel Černého divadla Praha, producent, herec, autor, absolvent Státní konzervatoře Praha je odborníky řazen mezi nejvlivnější osobnosti české kulturní scény. Patřil k nejobsazovanějším dětským hercům, má na svém kontě více než 70 divadelních či filmových rolí.

Pro Černé divadlo Praha nejdříve vybudoval stálou scénu v divadle Albatros (1989), poté inicioval vznik Divadla v Celetné a v roce 1991 otevřel Divadlo v Rytířské, kde dodnes soubor Černého divadla Praha působí. Během 25 let své existence odehrál více jak 8000 představení v Čechách i v různých zemích světa.

Michal Kocourek provozuje také Divadlo Palace a Divadlo Kalich, které je opakovaně vyhlašováno nejnavštěvovanějším soukromým divadlem v České republice (Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu). Na této scéně vyprodukoval jedenáct úspěšných muzikálů, stejně jako řadu činoher nebo koncertů, na nichž spolupracuje s předními osobnostmi všech kulturních žánrů.

Svou producentskou činností Michal Kocourek už před lety přesáhl hranice republiky, stal se respektovaným partnerem pro zahraniční producenty. Jeho představení se s velkými ohlasy hrají v jihokorejském Soulu, v japonském Tokiu (Hamlet, Jack Rozparovač), v Evropě i Americe, často vyrážejí na mezinárodní turné (Evropa, Asie, Severní a Jižní Amerika). Spoluzaložil koncertní agenturu Interkoncerts, pod jejíž hlavičkou spoluprodukoval více než 200 koncertů světových hvězd. Dnes působí rovněž jako producent hudebních nahrávek, velkých koncertních turné a dalších kulturních akcí.

Zpět

This is alternative content.

Anketa

Líbí se Vám nové stránky Černého Divadla Praha?

Ano, velmi se mi líbí
 (45 %) 195
Ano, jsou lepší než ty staré
 (15 %) 64
Ne, staré se mi líbíly víc
 (17 %) 74
Nevím
 (23 %) 101
Celkem hlasovalo: 434

This is alternative content.

This is alternative content.


Copyright © 2013 Interart Production a.s. Všechna práva vyhrazena.

Powered by Picabo Webadmin 2013.